O autorze

Nazywam się Kuba Szczepanik i piszę książkę o Zwinnych organizacjach.

Od ponad 10 lat pomagam przejść przez zmianę firmom, które chcą dobrze wykorzystać zwinność. Obecnie jestem konsultantem i doradcą w ramach inicjatywy 202 Procent.  Moje doradztwo opieram na swoim praktycznym doświadczeniu (związki z agile mam od 2009 roku) – rozkręciłem zwinną transformację mBanku, a wcześniej pomagałem wprowadzać Scruma i Kanbana do  zespołów rozwijających produkty Grupy Allegro.

Agile to także moja fascynacja pozazawodowa – współtworzę portal Agile247.pl, na którym możesz znaleźć dużo artykułów na temat poprawnego wykorzystania Scruma i Kanbana oraz relacje z najważniejszych wydarzeń w polskim świecie zwinności.

Jeśli słuchasz podcastów i brakuje Ci takich inicjatyw na temat zwinności po polsku, może zainteresować Cię mój projekt zrobiony razem z Jackiem Wieczorkiem – Podcast Porządny Agile .

Dosyć często występuję na różnych wydarzeniach społecznościowych (konferencje, meetupy), pełen spis moich wystąpień wykonanych oraz tych zaplanowanych znajdziesz na moim blogu Wystąpienia publiczne